5 wiarygodnych źródeł pomagających śledzić ceny złota

Niektórzy śledzą punkty drużynowe w swoich ligach futbolowych. Inni z uwagą śledzą poczynania Waszyngtonu. Prawie każdy lubi wiedzieć, które hollywoodzkie filmy są wielkimi hitami - lub większymi porażkami.

Ale ty? Lubisz śledzić ceny złota.

Jeśli chodzi o zainteresowania, to są one w równej mierze ważne i fascynujące. Bycie na bieżąco z najnowszymi cenami złota może pomóc Ci w podjęciu decyzji, kiedy dokładnie kupić złoto. Oto pięć narzędzi, które mogą Ci pomóc w śledzeniu cen złota. Każde z nich zapewnia użyteczny sposób na dokładniejsze obserwowanie ruchów na rynku złota.

1. Wykres cen złota według U.S. Money Reserve

>> Zobacz wykres ceny złota

U.S. Money Reserve stara się utrzymać swój tytuł America's Gold Authority® na wiele sposobów. Jednym z nich jest dostarczanie klientom, a także ogółowi społeczeństwa, istotnych informacji o złocie, takich jak bieżące ceny złota i dane o trendach sięgających dziesięcioleci wstecz.

Dlaczego będziesz zadowolony z korzystania z tego źródła do śledzenia cen złota

Interaktywny wykres złota U.S. Money Reserve dostarcza danych o cenie złota za uncję w USD dla spersonalizowanego zakresu dat, zawiera 50- i 200-dniowe średnie kroczące i jest aktualizowany codziennie. Wykres zawiera również najlepsze w swojej klasie zestawienie powodów i sposobów śledzenia cen złota.

2. Złoto i waluta - Srebro na żywo

Dwadzieścia cztery godziny na dobę, wszystko, co musisz zrobić, by poznać cenę złota w czasie rzeczywistym, to wyciągnąć swój smartfon i otworzyć tę aplikację. Możesz sprawdzić dane z głównych rynków złota, takich jak Nowy Jork, Londyn i Hong Kong - plus siedem innych rynków - w walutach od dolarów i funtów do euro i jenów. Jeśli jesteś międzynarodowym podróżnikiem i często dokonujesz transakcji w lokalnych walutach, będziesz chciał mieć tę aplikację w swojej tylnej kieszeni.

Dlaczego warto korzystać z tego źródła do śledzenia cen złota

Niektóre aplikacje są nadęte z niepotrzebnych funkcji, które zamulają doświadczenie użytkownika. Nie tak Gold & Currency - Live Silver app. Możesz otworzyć aplikację i natychmiast otrzymać dane, których szukasz. Zmiana typu waluty jest równie prosta.

3. Przewodnik po cenach metali szlachetnych Stowarzyszenia Londyńskiego Rynku Kruszców

>> Zobacz przewodnik po cenach metali szlachetnych

London Bullion Market Association (LBMA) szczyci się tym, że jest światowym autorytetem w dziedzinie metali szlachetnych. Można więc oczekiwać, że LBMA będzie oferować łatwo dostępne dane dotyczące cen złota. Za pośrednictwem LBMA można również uzyskać dostęp do informacji na temat srebra, wybierając ten metal szlachetny z rozwijanego menu. (U.S. Money Reserve również posiada informacje o cenach srebra. Nie zaszkodzi mieć takie dane dostępne z wielu miejsc!)

Dlaczego warto korzystać z tego źródła do śledzenia cen złota?

Interaktywne wykresy są świetne. Taki wykres jest nawet dostępny tutaj. Ale ludzie przetwarzają dane w różny sposób. Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie obszerną tabelę cen złota sięgającą kilka miesięcy wstecz, regularnie odwiedzaj stronę internetową LBMA z przewodnikami cen metali szlachetnych!

4. Dzisiejsza cena złota według Markets Insider

złoto

>> Zobacz dzisiejszą cenę złota

Markets Insider jest częścią popularnej strony biznesowej Business Insider. To sprawia, że wiadomości są częścią jego DNA, a wiadomości są kluczową cechą, która odróżnia ten zasób. Wszystkie inne użyteczne elementy są tu obecne, jak wykresy i historyczne dane cenowe, ale żadna inna strona nie robi tak dobrej roboty, by umieścić ceny złota w kontekście. Markets Insider umieszcza wygodne linki do istotnych wiadomości o złocie tuż pod wykresem cen złota.

Dlaczego warto korzystać z tego źródła do śledzenia cen złota?

Jednym słowem? Wiadomości. Ogólnie rzecz biorąc, ciężko będzie Ci znaleźć lepsze źródła informacji niż te dostarczane przez U.S. Money Reserve i LBMA. Ale jeśli oprócz śledzenia cen złota jesteś również miłośnikiem wiadomości, zajrzyj do Markets Insider.

5. Notowania kontraktów terminowych na złoto wg CME Group/COMEX

>> Zobacz notowania kontraktów terminowych na złoto

Przygotuj się na inne spojrzenie na złoto. To narzędzie COMEX prezentuje dane dotyczące kontraktów terminowych na złoto, a nie bezpośrednią cenę spot złota, którą udostępniają inne wymienione powyżej źródła.

Grupa CME wyjaśnia: "Kontrakty futures na złoto są narzędziami zabezpieczającymi dla komercyjnych producentów i użytkowników złota." Kontrakty futures na złoto są prawnie wiążącymi umowami na dostawę złota po uzgodnionej cenie w przyszłości.

Dla porównania, cena spot złota jest ceną rynkową, po której złoto jest kupowane lub sprzedawane w celu natychmiastowej zapłaty i dostawy. Jest to cena, którą zapłaciłbyś "na miejscu", a nie w przyszłości.

Dlaczego będziesz cieszyć się korzystając z tego źródła do śledzenia cen złota?

Kontrakty futures na złoto mogą być skomplikowane. Ale nie musisz handlować złotem ani plątać się po giełdzie, by skorzystać z kontraktów terminowych na złoto.

"Podstawową funkcją każdego rynku kontraktów terminowych jest zapewnienie scentralizowanego rynku dla tych, którzy są zainteresowani kupnem lub sprzedażą fizycznych towarów [takich jak złoto] w przyszłości" - wyjaśnia Investopedia.

Kontrakty futures na złoto mogą dać Ci wgląd w to, gdzie według ludzi mogą zmierzać ceny złota w przyszłości. Jako nabywca fizycznego złota, możesz wykorzystać te informacje, by korzystnie rozłożyć w czasie swoje zakupy złota.

Na przykład, jeśli widzisz, że ceny kontraktów futures na złoto idą w górę w określonym dniu, być może będziesz chciał odłożyć zakup do tego dnia. Jeśli natomiast widzisz, że ceny kontraktów futures na złoto spadają innego dnia, być może będziesz chciał dokonać zakupu w innym terminie.

Więcej na: http://zlotowcenie.pl/